PŁYWAJĄCE BASENY KĄPIELOWE I SPORTOWE

Pływające baseny kąpielowe lub sportowe

Oferujemy dostawę i montaż pływających basenów kąpielowych lub pływających basenów sportowych  zbudowanych na bazie modułowych pomostów polietylenowych. Tego typu konstrukcja umożliwia budowę strzeżonego, bezpiecznego kąpieliska lub basenu sportowego na akwenie wodnym z nieprzyjaznym dnem i trudnym dojściem do wody.

W zależności od uwarunkowań użytkowych i charakterystyki akwenu, na którym ma być zlokalizowany basen pływający oferujemy trzy rodzaje konstrukcji:

– basen pływający bez dna – zabezpieczony siatkami po bokach

– basen pływający z dnem – zabezpieczony siatkami po bokach i od strony dna

– basen pływający zabezpieczony siatkami z dnem sztywnym

Basen pływający charakteryzuje się niskimi kosztami budowy w porównaniu budową tradycyjnego basenu otwartego, umożliwia szybką realizację inwestycji oraz łatwą i szybką rozbudowę czy modernizację. W razie konieczności demontażu i zabezpieczenia na sezon zimowy demontaż i wyciągnięcie z wody pomostów i konstrukcji basenu nie przedstawia większych trudności.

Pomosty polietylenowe tworzące basen pływający są odporne na promieniowanie UV, odporne na uderzenia i generują ograniczone koszty konserwacji, mają powierzchnię antypoślizgową imitująca drewno i brak ostrych krawędzi.

Jeśli basen będzie zlokalizowany na akwenie gdzie nie będzie bezpośrednio narażony na uderzanie kry i pochód lodów istnieje możliwość pozostawienia basenu w wodzie w  okresie zimowym

Pływające baseny mocuje się do brzegu i dna akweny w sposób tradycyjny za pomocą żerdzi/pali, za pomocą martwych kotwic i łańcuchów lub za pomocą wytyków.

Łączność pomostów basenu z brzegiem zapewniają trapy odpowiedniej długości, które mogą również pełnić rolę elementów mocujących czy stabilizujących.