POSTUMENTY ZASILAJĄCE – SERVICE PEDESTALS

Postumenty eMKa

Do dostarczenia jednostkom cumującym w marinie energii elektrycznej i wody oferujemy postumenty zasilające eMKa własnej produkcji . Są to urządzenia uniwersalne  skonstruowane by pełnić rolę elektrycznych rozdzielnic zasilających oraz punktów dostarczających wodę. Wykonane są całkowicie ze stali nierdzewnej.  Kolumna postumentu eMKa ma przekrój 230 mm x 300 mm i wysokość 1200 mm. Postument jest wyposażony w lampę oświetleniową sterowaną włącznikiem zmierzchowym.

Postumenty eMKa mogą być montowane w różnej konfiguracji wyposażenia np.:

 

*  typ eMKa Ż (wersja żeglarska) – z dwoma, czterema lub sześcioma gniazdami jednofazowymi 16A i jednym lub dwoma zaworami czerpalnym ½” oraz  z pełnym systemem sprzedaży mediów MediaPay na kartę bezstykową RFID

**  typ eMKa R (wersja rybacka) – z dwoma lub trzema  jednofazowymi gniazdami 16A i jednym gniazdem trójfazowym 16 A lub 32A  i jednym zaworem czerpalnym ½” oraz z uproszczonym systemem sprzedaży mediów MediaPay na kartę bezstykową RFID

***  typ eMKa W (wersja warsztatowa) – z gniazdami zasilającymi jednofazowymi i trzyfazowymi i jednym zaworem czerpalnym ½”, (analogiczny do eMKa R), z pełnym systemem sprzedaży mediów MediaPay na kartę bezstykową RFID

Możliwe jest montowanie dwóch zaworów czerpalnych  ½” lub 3/4”.

Gniazda elektryczne we wszystkich wersjach postumentów zabezpieczone są wyłącznikami nadprądowymi i różnicowoprądowymi.

Obudowy postumentów mogą być malowane proszkowo na dowolne kolory z palety RAL.

W typowym wykonaniu postumenty eMKa są wyposażone w produkowany przez firmę eMKa system przedpłatowy MediaPay, wchodzący w skład  Elektronicznego Systemu Obsługi Klienta - ESOK.

Postumenty eMKa charakteryzują się stopniem szczelności IP 45.

 

Postumenty Maricer

 Jako alternatywę do postumentów stalowych eMKa oferujemy postumenty zasilające zaprojektowane przez firmę Maricer. Są to urządzenia uniwersalne  skonstruowane by pełnić rolę elektrycznych rozdzielnic zasilających oraz punktów dostarczających wodę w portach jachtowych i na campingach. W wersji podstawowej wykonane są całkowicie z tworzywa sztucznego. Rama nośna wykonana jest z modyfikowanego polietylenu, obudowa zewnętrzna – z tworzywa ABS , a klosz lampy — z poliwęglanu. Użyte do produkcji tworzywa charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi i użytkowymi. Są twarde, wytrzymałe na uderzenia i niepalne. Postumenty Maricer są dostępne w czterech wersjach wielkości kolumny oznaczonych S1, S2, S3, S4 i trzech wersjach wysokości 547mm, 847mm i 1047 mm. Obudowy postumentów mogą być również wykonane ze stali nierdzewnej lub stali ocynkowanej malowanej proszkowo na dowolny kolor (wg RAL) lub z tworzywa typu dibond (kompozyt). Standardowo postumenty Maricer posiadają lampę oświetleniową LED sterowaną wyłącznikiem zmierzchowym. Możliwe jest dostarczenie postumentów bez lampy.

Postumenty Maricer mogą być montowane w różnej konfiguracji wyposażenia np.:

*          typ 2I – z dwoma gniazdami jednofazowymi

**        typ 4I – z czterema gniazdami jednofazowymi

***      typ 2I 1W – z dwoma gniazdami zasilającymi jednofazowymi i jednym zaworem ½”

****    typ 4I 1W – z czterema gniazdami zasilającymi jednofazowymi i jednym zaworem ½”

*****  typ 4I 2W- z czterema gniazdami zasilającymi jednofazowymi i dwoma zaworami  ½”

Możliwe jest wyprodukowanie i dostarczenia postumentów Maricer zasilających z sześcioma lub ośmioma gniazdami zasilającymi lecz jest to niezalecane z uwagi na niezgodność z normą unijną.

Postumenty zasilające chowane - skrzynie rozdzielcze wysuwane z gruntu.

Oferujemy elektryczne rozdzielnice elektryczne w formie postumentów zasilających wysuwane z gruntu. W sytuacji gdy rozdzielnice są nieużywane można je ukryć pod powierzchnią placu czy chodnika i wysunąć z gruntu gdy konieczne jest uruchomienie zasilania. Tego typu rozdzielnice mają zastosowanie np. na placach gdzie organizowane są imprezy plenerowe, zawody lub inne imprezy masowe.