TRAPY KOMUNIKACYJNE I ZABEZPIECZAJĄCE BRAMKI ODGRADZAJĄCE

Trapy komunikacyjne.

Trap jest niezbędnym elementem wyposażenia pomostu i służy do jego połączenia z lądem umożliwiając bezpieczną komunikację. Oferujemy różne trapy, wykonane z różnych materiałów i dostosowane do warunków stawianych przez inwestora, wymagań akwenu, rodzaju brzegu i umocnień brzegowych, przeznaczenia pomostu, wymaganego obciążenia i innych warunków użytkowych.

Dostarczamy trapy stalowe, trapy drewniane i trapy stalowo-drewniane, z relingami i bez relingów, proste i łukowe, przystosowane do umocnionych nabrzeży i mogące leżeć na niezabezpieczonym brzegu, o różnych wymiarach i różnym obciążeniu roboczym, podparte pływakiem lub samonośne.

W zależności od zmian poziomów wody i wzajemnego położenia korony nabrzeża i pokładu pomostu oferujemy trapy  mocowane do nabrzeża lub do pomostu za pomocą połączeń zawiasowych. Połączenia tego typu mogą być dodatkowo zabezpieczone wkładkami elastomerowymi wygłuszającymi hałas generowany pracą trapu w wietrznych warunkach pogodowych. Trapy mogą być również zawieszone na połączeniu łańcuchowym eliminującym powstające naprężenia na linii trap - nabrzeże.

Trapy po stronie wolnej są  wyposażone w rolki, kółka. Czasami stosowanym rozwiązaniem są płozy ślizgowe.

Dodatkowo trapy są wyposażone w blachy wyrównujące eliminujące stopień na początku trapu i umożliwiające wjazd na trap wózkiem inwalidzkim.

 

Pomostowe bramki zabezpieczające

W celu zabezpieczenia pomostów pływających i  jednostek przy nich zacumowanych przed osobami postronnymi oferujemy trapowe bramki odgradzające. Bramki wyposażone są w zamki elektryczne uruchamiane kodowanym włącznikiem klawiszowym lub kartą magnetyczną.  Bramki te zainstalowane w bezpośredniej odległości od trapu wraz z bocznymi barierkami skutecznie eliminują wchodzenie na pomosty przez osoby nie będące załogami jachtów.